Upravit stránku

Aktivity a péče


Péče a terapie

Posláním Centra spokojeného stáří je poskytovat obyvatelům a jejich rodinám oporu při každodenním zápase s následky Alzheimerovi choroby či jiného typu demence. Vysoký počet úzce spolupracujícího sociálního i zdravotnického personálu pomáhá obyvatelům Centra s běžnými denními aktivitami i s každodenními starostmi. Nedílnou součástí komplexu služeb je nabídka terapií, které inspirují klienty k aktivnímu životu - ergoterapie, aromaterapie, muzikoterapie, reminiscenční terapie, bazální stimulace, rehabilitace. Aktivity vycházejí z životního příběhu obyvatele, jeho rituálů a zájmů. 
Pracovníci v Centru dělají vše pro to, aby život lidí zasažených demencí byl důstojný a aktivní až do svého závěru.

Našim klientům pomáháme prožít kvalitní a důstojný život: 

  • Individuálním přístupem rozvíjíme aktivity, které vycházejí ze životních příběhů, rituálů a zájmů našich klientů.
  • Podněcujeme zachování co nejdelší soběstačnosti při vykonávání běžných denních aktivit.
  • Prostřednictvím rehabilitací a mnoha rozmanitých druhů denních terapií prodlužujeme a udržujeme fyzickou i psychickou vitalitu.
  • Využíváme krásné krkonošské prostředí k aktivitám na čistém horském vzduchu, které mají pozitivní vliv na dýchání, pohybový a kardiovaskulární aparát.

Stravování

Celodenní stravování zahrnuje 5-6 jídel denně, která jsou podávána v jídelně nebo samostatně dle potřeb klienta. Nápoje jsou k dispozici celodenně v jídelnách; u imobilních klientů jsou zajišťovány formou termonádob na pokojích a pravidelně doplňovány. Samozřejmostí je strava upravená dle typu klientových potřeb (diety apod.).

Ubytování

Náš domov nabízí klientům ubytování v jednolůžkových, dvoulůžkových, třílůžkových a čtyřlůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením (WC, bezbariérový sprchový kout a umyvadlo). 
Všechny pokoje jsou vybaveny polohovacími lůžky, sedacím a úložným nábytkem. Dále umožňujeme umístění i vlastního drobného vybavení dle přání klienta (obrazy, hodiny apod.), abychom klientovi co nejvíce přiblížili domácí prostředí.
V ceně za ubytování je zahrnuto topení, voda, odběr elektrické energie, praní, žehlení a drobné opravy prádla.
Návštěvy klientů jsou umožněny kdykoliv. Omezit nebo zakázat návštěvy je možné v případě zvýšeného výskytu infekčních onemocnění, nebo pokud je zákaz vyhlášený celostátně či hygienickou stanicí.