Upravit stránku

Dopis rodinám

20.03.2020Zmeková Radka

Včera jsem měla rozhovor s jednou rodinnou příslušnicí naší klienty a ta mne vedla k zamyšlení, kolik je kolem nás neviditelných velmi potřebných lidí, kteří v této mimořádně vypjaté době pracují srdcem.

Dotyčná chtěla poděkovat sestřičkám za péči o maminku, za to, jak se starají, jak je u nás čisté a voňavé prostředí a maminka je vždy pěkně upravená.

Ráda bych sdělila všem rodinám, že jsme tým, tým lidí, kteří se snaží dobře dělat svoji práci. To, co vy rodinní příslušníci vidíte, za tím stojí i spousta pro Vás neviditelných lidí. Chtěla bych touto cestou poděkovat technickému úseku, ženám a mužům v kuchyni, ženám v prádelně, ženám a mužům na úklidu, ženám na recepci a fungující údržbě. Dále bych touto poděkovala sociálnímu úseku, ženám, které se starají o volný čas klientů za jejich kreativitu a sociálním pracovnicím. Díky patří i zdravotnímu úseku, ženám a mužům v přímé péči, zdravotním sestřičkám a bratrům, masérce, fyzioterapeutkám a našim lékařům.

Velké poděkování všem vedoucím jednotlivých úseků!!

Samozřejmě jsem si vědoma toho, že nás obklopují další neviditelní, kteří zajišťují dodávky a servis, ekonomiku, personalistiku, starají se o bezpečnost, IT, odpady atd….

Dovolte mi tedy, vyslovit velké DĚKUJI VÁM VŠEM, PROTOŽE VŠICHNI JSTE DŮLEŽITÍ A DÍKY VAŠÍ SVĚDOMITÉ PRÁCI JSEM VČERA, PO TOM ROZHOVORU, BYLA NA VÁS VŠECHNY MOC PYŠNÁ, I KDYŽ DOST NAMĚKKO.

Iva Rejlová


Vážení rodinní příslušníci,

ráda bych Vás jménem společnosti, informovala o současném fungování Alzheimer Centra ve Svobodě nad Úpou.

V souvislosti s nepříznivým vývojem epidemiologické situace ve výskytu onemocnění COVID-19 vydalo Ministerstvo zdravotnictví ČR Mimořádné opatření, kterým všem zařízením sociálních služeb (podle § 34 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách) v pobytové formě nařizuje zákaz návštěv osob s výjimkou uživatelů sociálních služeb s omezenou svéprávností a uživatelů sociálních služeb v terminálním stádiu nevyléčitelného onemocnění. Návštěvy v souladu s vládním nařízením schvaluje vrchní sestra po předchozí domluvě na telefonu 601 561 043.

V Centru platí veškerá vládní nařízení, provoz je uzavřen pro veřejnost, omezili a zastavili jsme vše, co omezit a zastavit případně odložit šlo, abychom zamezili vstupu cizím osobám do našeho Centra. Pokud někdo (opravy a dodávky) do našeho Centra vstoupí, je mu před vstupem změřena teplota a je vybaven ochrannými pomůckami. V případě teploty vykázán.

Naši zaměstnanci, a patří jim velký dík, chodí do zaměstnání a díky tomu jsme nebyli prozatím nuceni přistoupit k žádnému provoznímu omezení. Všichni zaměstnanci jsou denně kontrolováni, zda nemají teplotu a po celou pracovní dobu používají v Centru ochranné pomůcky vč. roušek. Podařilo se nám vybavit je i malým množstvím pro jejich soukromý život (nákupy apod.), abychom co nejvíce ochránili vaše blízké.

Podařilo se nám zajistit a naskladnit dostatečné množství dezinfekčních, ochranných a inkopomůcek, máme zajištěné i dostatečné zásoby léků.

Telefonická komunikace funguje, pokud budete mít potřebu s Vašimi blízkými promluvit, využijte prosím telefon na jednotlivá oddělení. Telefonujte mezi 13:00 – 14:30 hod.

V rámci dalších možností Vám nabízíme využít videorozhovor. Tento rozhovor si prosím domluvte se sociálním úsekem paní Bc. Zuzanou Tancibudkovou na tel. 778 725 892.

Respektujte při tom prosím tato pravidla, abychom i my mohli dělat svoji práci:

  • vymezený čas denně mezi 14:00 – 15:30 hod.,
  • délka rozhovoru maximálně 15 min.,
  • budeme evidovat Váš zájem a snažit se dát prostor všem z Vás, kteří o tuto službu stojíte.

Prostřednictvím Facebooku – přihlašte se na svůj Facebook (do vyhledávače zadejte Alzhaimercare snu)

  1. Pokud jste přihlášeni, tak klikněte na ikonu messenger a následně na ikonu kamery.
  2. Pokud jste na Facebooku poprvé, požádejte o přátelství, počkejte na schválení a následně budeme ve spojení.  viz. bod 1.

Další možností je využítí WhatsApp

  1. Klikněte na ikonu zprávy
  2. Zadejte nový kontakt 778725892
  3. Klikněte na kameru (začít videohovor, následně vyberte z nabídky volat, a povolit aplikaci, zvoní to dlouho!)

Všechny z Vás bych chtěla ubezpečit, že v současné chvíli máme připravené i krizové scénáře provozu při karanténě. Můžu tedy s jistotou říci, že o Vaše blízké se budeme schopni postarat. 

Děkuji Vám všem, že respektuje naše nařízení.

Pokud budete mít jakékoliv dotazy, neváhejte mne kontaktovat.

Iva Rejlová a tým vedoucích pracovníků AC.      

Telefon +420 725 873 497